پروژه نصب تابلو و نامگذاری خیابان‌های شهر بانه‌وره

وبسایت خبری ده نگی بانه وره و حومه؛ شهرها باید هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ ساختاری، نمایانگر تاریخ و فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی باشد. در این میان، یکی از موارد مهم، نامگذاری خیابان‌ها، کوچه‌ها و معابر مختلف است؛ و یکی از ضرورت‌های مهم در محل سکونت افراد محسوب می‌شود، زیرا این امر در مکان‌یابی و آدرس دادن سرعت می‌بخشد.

کارشناسان شهرسازی معتقدند جدا از نوع معماری به‌کار رفته در هر شهر، اسامی خیابان‌ها و کوچه‌های آن نیز باید با فرهنگ و تاریخ آن خطه تناسب داشته باشد به گونه‌ای که ناخودآگاه هر رهگذری که از آن عبور می‌کند در ذهنش لحظه‌ای تأمل ایجاد خواهد شد بنابراین استفاده از نام‌های مناسب و زیبا در کنار تابلوهای استاندارد و مطلوب می‌تواند نقش مهمی در منظر شهرنشینی داشته باشد. در این میان باید سلیقه‌ها و علایق شهروندان و ساکنان آن خیابان و کوچه نیز در نظر گرفته شود و از نام‌هایی استفاده شود که نشان‌دهنده‌ی شأن و منزلت آن مکان باشد.

به گزارش وبگاه خبری دنگی بانه وره (دەنگی بانەوڕێ)؛ بعد از پذیرفتن سمت شهردار بانه‌وره از سوی آقای فیصل یوسفی، طرح‌های زیادی در زمینه‌ی عمرانی در شهر بانه‌وره به فرجام رسیده که جدیدترین این طرح‌ها که به نظر ضرورت خاصی هم داشت طرح نصب تابلوی راهنما در سطوح خیابان و کوچه‌های شهر بود.

بنا به نیاز مبرم و همچنین درخواست شهروندان بانه‌وره‌ای از شهرداری در ابتدا با تشکیل جلسات متعدد، متشکل از اعضای شورای اسلامی شهر، معتمدین، روحانی، پایگاه شهید بهزادی، خانواده‌های معظم شهداء و افراد تأثیرگذار در شهر بانه‌وره و همچنین نظرخواهی از معلمین و اهل قلم، با اولویت استفاده از اسامی بزرگان و مشاهیر شهر مانند علماء، عرفاء و هنرمندان، شهداء و شخصیت‌های بانه‌وره‌ای، بعد از مشخص شدن اسامی و تأیید آن توسط ارگانهای مربوطه شهرداری اقدام به تهیه و نصب تابلوها نمود.