کمپین بزرگ مردمی «ایران را باید دید»...

کمپین بزرگ مردمی «ایران را باید دید»…

کمپین بین‌المللی «ایران را باید دید» (MustSeeIran)، نام کمپینی بزرگ است که حدوداً مدت یک سال است توسط جوان ایرانی سید علی عراقچی، (برادرزادهٔ دکتر عباس عراقچی، مذاکره‌کنندهٔ ارشد ایران با ۱+۵) در ژنو سوئیس بنیان نهاده شده‌است.

گفتنی‌است که از سوی سازمان‌ها و رسانه‌های زیادی از جمله: سازمان ملل متحد، شبکهٔ خبری سی‌ان‌ان (CNN)، فرانس ۲۴ (France 24)، واشنگتن پست (Washington Post) و… مورد حمایت قرار گرفته و یک هفته پس از راه‌اندازی این کمپین در شبکه‌های اجتماعی بیش از ۲۷ میلیون بار از این هشتگ (MustSeeIran#) استفاده شده است.

به گزارش ده‌نگی بانه‌وره به نقل از همشهری؛ این کمپین مردمی با هشتگ «ایران را باید دید»، MustSeeIran# توانسته است با نمایش جاذبه‌های توریستی، فرهنگی و سنت‌های ایران، تصویر غلط از ایران را تغییر بدهد.

هدایت‌کننده این کمپین به همشهری می‌گوید: حدود ۳۰۰ هزار تصویر در اینستاگرام از جاذبه‌های گردشگری ایران در این کمپین وجود دارد و بیش از ۵۰ حساب کاربری استانی و شهرهای کوچک و بزرگ در حال ارائه‌ی تصویر زیبایی از ایران به جهان هستند.

حال در صفحه‌ی رسمی استان کرمانشاه از این کمپین، تحت عنوان «کرمانشاه را باید دید» دو تصویر زیبا از بانه‌وره انتشار یافته که توسط جوان روانسری (که مادرشان بانه‌وره‌ای است) به نام «مهران احمدی» (Instagram) در اختیار گروه مدیریتی این صفحه قرار گرفته است.

در تصویر اول که دورنمایی آرامش‌بخش پاییزی از بانه‌وره است، راجع به «بانه‌وره» گفته‌اند و ذر پایان از حسین کوهکن (Instagram) و سرای سنگی‌اش نیز توضیحاتی داده‌اند. در تصویر دیگر که از بخش شرقی بانه‌وره (نەوڕۆڵ) گرفته شده، صخره‌های زیبای این منطقه‌ و تک‌درخت غریب روبه‌آسمان‌کرده را تصویر کشیده است و راجع به آن این‌گونه نوشته‌اند: «به این عکس علاقه دارم، واقعاً زیباست…». گفتنی‌است که شعبه این کمپین در اورامانات (اورامانات را باید دید) نیز ایجاد گشته است و امید می‌رود که مردم بیشتری با این کمپین‌ها همکاری نمایند.

.: در پایان شما را به تماشای این دو تصویر و چند تصویر دیگر که توسط آقای «مهران احمدی» گرفته‌شده، دعوت می‌کنیم :.
و از ایشان نهایت تشکر داریم که اصل و نسخه‌ی باکیفیت این تصاویر را در اختیار ما قرار داد.