“چنور میرانی‌زاده”، از هنرمندان خوش آتیه کرمانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به سطح توانمندی‌های این استان در حوزه هنر به ویژه در بخش فیلم‌نامه‌نویسی، اظهار کرد: با توجه به در حاشیه بودن هنر در این استان فیلمنامه‌نویسی نمی‌تواند جای روشنی در بین دیگر هنرها داشته باشد و معلول این علت، انحصاری شدن بخش تولید و روابط این بخش با اشخاص خاص است که سال‌هاست این امر در حال تکرار شدن است و کسی دیگر را لایق و معتمد به این مهم نمی‌دانند و می‌بینیم که فیلم‌نامه‌های کرمانشاهی در شهرهای دیگر به خوبی مورد استقبال قرار می‌گیرند و عملیاتی می‌شوند.

چنور میرانی‌زاده

چنور میرانی‌زاده

این فیلم‌ساز جوان کرمانشاهی، متولد روستاهای طایفه امامی و ساکن کنونی پاوه، افزود: نمونه آن کردستان، ایلام، لرستان و .. است که در بخش‌های مختلف با وصف جوان بودن نیروهایشان از ما پیشی گرفته‌اند و برای رفع این معضل ایجاد فضای باز، دعوت هنرمندان به نمایش‌نامه و سناریونویسی در قالب جشنواره، سمینار و آسیب شناسی هنر نویسندگی و کارگردانی در این راستا از اولویت‌های اصلی ما باید باشد.

میرانی‌زاده به سطح همکاری متولیان و مسئولان امر در حوزه هنر به ویژه نویسندگی و فیلم‌نامه‌نویسی در استان اشاره کرد و افزود: به نظر بنده باید ابتدا آزمونی برگزار شود تا میزان شناخت و اراده رشد جایگاه مسئولان مرور، ارزیابی تخصصی و شرط انتصاب مسئولان را در ارزیابی بدون هیچ گونه اغماض و رابطه‌ای اتفاق بیفتد.

وی تاکید کرد: ضمن اینکه باید دوستان حاضر را به عنوان مشاور بکار بگیریم، بعد از این حرکت در طول زمان شاهد رشد محسوس در این راستا خواهیم بود.

این کارگردان و فیلم‌ساز جوان زن کرد، افزود: در غیر این صورت کار ما آب در هاون کوبیدن است و هرگز شاهد نتیجه‌ای دلخواه و ایده‌آل در ورودی‌های جدید با سبک نو نخواهیم بود.

این هنرمند کرمانشاهی در ادامه به جایگاه هنر در این استان اشاره کردو گفت: افتتاح شبکه زاگرس در کرمانشاه را می‌توان اتفاق مهم و مبارکی دانست، زیرا توانمندی‌ها و زمینه‌های بسیار خوبی در حوزه هنر در این خطه داریم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر هنرمندان خوش ذوق و آینده داری در کرمانشاه داریم با این وجود باید زمینه تحصیلات آکادمیک این هنرمندان را برای آینده بهتر هنر در کرمانشاه مهیا کنیم.

این هنرمند کرمانشاهی گفت: در هر صورت امیدواریم که هنر کرمانشاه به جایگاهی که لیاقتش را دارد، برسد.