خواهر و برادری اهل شهر جوانرود پس از ۶۰ سال جدایی در شهر سلیمانیه اقلیم کردستان عراق به هم رسیدند.
خواهر و بردار جوانرودی پس از ۶۰ سال جدایی به رسیدند!

خواهر و بردار جوانرودی پس از ۶۰ سال جدایی به‌هم رسیدند!

ده‌نگی بانه‌وره: به گزارش خبرنگار کردپرس در جوانرود، حسن مرادی با نام پدر عظم ۷۰ ساله از جوانرود در حالی که کمتر از ۱۰ سال سن داشت از خواهر خود به نام جمینه مرادی که الان ۸۵ سال دارد جدا شد، جمینه ۱۵ سال داشت که با یکی از کارمندان شرکت نفت کرمانشاه ازدواج می‌کند و بنا به مأموریت شغلی همسرش عازم شهر خانقین در عراق می‌شوند و در همان‌جا ساکن می‌شوند و بعدها با سرکار آمدن رژیم بعث و جنایت‌های بی‌پایانش، راه برگشت به دیار و وطن بسته می‌شود و اجباراً در خاک عراق باقی می‌مانند و سال‌ها بعد شوهر جمینه عظم (مرادی) در خانقین فوت می‌کند و برای همیشه ساکن و مقیم شهر خانقین می‌شود.
در این مدت حسن مرادی برادر وی هیچ خبری از خواهرش نداشته و بی اطلاع در فراق خواهرش انتظار کشیده است و چند روز پیش با پیگیری‌های خانوادهٔ مرادی در اقلیم کردستان عراق فهمیده شد جمینه مرادی ساکن سلیمانیه است و پس از شنیدن خبر برادر وی برای دیدار با خواهرش راهی اقلیم شد.
در این باره گفتگویی کوتاه داشتیم با حسن مرادی برادر جمینه عظم اهل شهر جوانرود در استان کرمانشاه و از احساسات وی، زمانی که به دیدار خواهر گمشده اش رفته بود صحبت کردیم.
«زیباترین لحظهٔ زندگیم زمانی بود که چشمم به دیدار خواهرم روشن شد»
حسن مرادی برادر جمینه عظم (مرادی) گفت: خیلی سخت است ۶۰ سال انتظار کشیدن برای رسیدن به خواهری که من در سن کودکی آخرین بار دیده بودمش.
وی همچنین اذعان کرد: در این مدت خبرهای ضد و نقیضی می‌شنیدم و خیال می‌کردم خواهرم فوت شده و ناامید گشته بودم، اما ته دلم همیشه سوچراغی روشنی داشت که روزی به دیدار خواهرم شاد می‌شوم و اکنون خدا رو شاکرم که خواهرم را پس از ۶۰ سال دوری پیدا کردم.
حسن مرادی در ادامه بیان کرد: چند سال پیش خبردار شدم که خواهرم ساکن سلیمانیه است اما هیچ آدرس و نشانی ازش نداشتم و نتوانستم پیداش کنم، خدا را شکر این‌بار موفق شدم در شهر سلیمانیه اقلیم کردستان با خواهر و خانواده‌اش دیدار بکنم و خواهر زاده‌هایم را ببینم، الان احسان می‌کنم خوشبخت‌ترین برادر دنیا هستم.