به گزارش ده‌نگی بانه‌وره، پرویز ایده‌پور فرماندار پاوه در روز چهارشنبه ۱۹ام اسفندماه در جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز و اولیاء مشارکت‌جو به مسائل و مشکلات مدارس بانه‌وره اشاره کرد، و راجع بحران مدارس در این شهر هشدار داد و عنوان نمود: وضعیت کمبود فضای آموزشی در شهر بانه‌وره به سبب نرخ رشد بالای ۵ درصد جمعیت شهری و مدارس در سال آینده با این شرایط دو شیفته و حتی سه شیفته است و اکنون که قصد احداث مدرسه را داشته باشیم بر اساس آن آمارها نمی‌توانم بودجه‌ای برای آن اختصاص دهم.

فرماندار پاوه بحران این شهر را در ورودی آن بیان کرد و گفت: در ورودی شهر با توجه به ارائه اطلاعت نادرستی ما شاهد مدارسی با وجود کانکس های کلاس خواهیم بود و باید گفت که این آمارها را نباید ملاک قرار داد تا بتوانیم با احداث فضاهای اموزشی به بهره گیری از خیرین مدرسه ساز بتوانیم مشکل این چند نقطه از شهرستان را حل بکینم. وی با اذعان بر تنگناهای قانونی خواستار اهتمام مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان و مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان به ایجاد فضاسازی در این شهر و کل شهرستان شد.

رزگار میرانی‌نژاد، رئیس شورای شهرستان در گفت‌وگو با ده‌نگی بانه‌وره، راجع به نتیجه و وضعیت نابسامان مدارس بانه‌وره عنوان کرد: باتوجه به تنگناهای قانونی و وضعیت بحرانی مدارس بانه‌وره، فرماندار پاوه از تأمین بودجه مورد نیاز برای ساخت مدرسه در زمینی به مساحت ۸۰۰ مترمربع خبر داده است و قصد دارند این بودجه از اعتبارات استانی و شهرستانی تأمین نمایند.

به گزارش ده‌نگی بانه‌وره به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه باینگان، سلیمان محبی مدیر کل آموزش و پرورش و مرزبان نظری مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمانشاه، پس از حضور در مراسم تجلیل از خیرین مدرسه ساز، از مدارس بانه‌وره بازدید نمودند. در این بازدید مختصر که عصر روز چهارشنبه انجام شد، سلیمان محبی، با حضور در دبیرستان کوثر بانه‌وره از کلاس مشاوره و آماده‌سازی دانش‌آموزان برای امتحانات نهایی نوبت دوم و آزمایشگاه و سایر واحدهای این آموزشگاه، بازدید نمود و در گفت‌وگویی کوتاه با دانش‌آموزان، از میزان رضایت و تأثیر این کلاس‌ها در آماده‌سازی آنان سوال پرسیدند.

مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی استان کرمانشاه از مدارس بانه‌وره بازدید نمودند

مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی استان کرمانشاه از مدارس بانه‌وره بازدید نمودند

همچنین وضعیت فیزیکی سایر مدارس شهر بانه‌وره  و زمین کانون شهید خادمیان خادمیان بانه وره نیز مورد بازدید مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان قرار گرفت.

حبیب‌الله مستوفی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه باینگان، ضمن خیر مقدم، گزارشی از وضعیت دارس منطقه ارائه و اظهار امیدواریکرد تا فرهنگیان و دانش‌آموزان منطقه، در آینده‌ای نزدیک شاهد دیدار مدیر کل آموزش و پرورش باشند.

حسین پارساپور و علیرضا فخری رؤسای ادارات روابط عمومی و حراست، مدیر کل آموزش  و پرورش را در این دیدار همراهی نمودند.