وبگاه خبری ده‌نگی بانه‌وره: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جوانرود با همکاری فرمانداری این شهرستان، شورای اسلامی و شهرداری شهر جوانرود و بسیج هنرمندان استان کرمانشاه و انجمن عکاسان کرمانشاه به همّت، همکاری و همیاری هم، اقدام به برگزاری جشنواره بزرگ کشوری عکاسی اورامانات نموده‌اند.

به گزارش دنگی بانه‌وره (ده نگی بانه وره)، این جشنواره که برای اولین‌بار در سطح منطقه اورامانات انجام می‌پذیرد، با همّت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جوانرود و فرمانداری آن شهرستان و دیگر ارگان، تشکل و نهادهای یادشده در دو بخش «طبیعت پاک» و «زیبایی‌های طبیعت اورامانات» برگزار می‌شود.

شرکت در این جشنواره برای برای عموم از سراسر کشور آزاد است و محدودویت سنی نیز ندارند و اینکه الزاماً محل ثبت تصاویر باید در یکی از چهار شهرستان اورامانات یعنی جوانرود، پاوه، روانسر و ثلاث باباجانی باشد.

شرح و قوانین شرکت در مسابقه به شرح زیر است:

 • قوانین جشنواره:
  ۱- شرکت برای عموم آزاد و رایگان است. (از تمام نقاط کشور)
  ۲- محل ثبت عکس الزاماً باید در محدوده منطقه اورامانات باشد (شهرستانهای جوانرود، پاوه، روانسر، ثلاث باباجانی)
  ۳- ارسال اثر و شرکت در جشنواره به منزلهٔ اعلام مالکیت معنوی آن است. در صورت اثبات خلاف این موضوع در هر مرحله، اثر ارسالی حذف و عواقب حقوقی آن نیز متوجه ارسال کننده خواهد بود.
  ۴- تصاویر ارسالی می‌تواند سیاه و سفید یا رنگی باشد.
  ۵- تصاویر ارسالی، نباید دارای امضاء، پاسپارتو، قاب، واترمارک و لوگو و یا هر متن دیگری باشد.
  ۶- به آثاری که پس از مهلت مقرر به دبیرخانه ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
  ۷- در صورت ناقص بودن یا کیفیت نامطلوب، فایل ارسالی از داوری حذف خواهد شد.
  ۸- کلیهٔ حقوق آثار راه یافته به بخش نمایشگاه، اعم از چاپ و نشر آثار به هر نحو و برگزاری نمایشگاه برای برگزارکننده محفوظ است.
  ۹- تصمیم‌گیری در موارد پیش بینی نشده بر عهدهٔ برگزار کننده جشنواره است.
 • نحوه ارسال آثار:
  ۱- هر عکاس می‌تواند حداکثر ۲ تک عکس در هر بخش (جمعا ۴ عکس) ارسال کند.
  ۲- آثار می‌بایست به صورت مستند بوده و ویرایش عکس در حد اصلاح رنگ و نور و شارپنس و کادر در صورتی که به جنبهٔ استنادی عکس خدشه‌ای وارد نسازد بلامانع است.
  ۳- فایل تصاویر باید با ذکر نام عکاس، حرف بخش مورد نظر (طبیعت پاک حرف A و طبیعت اورامانات حرف B) و شمارهٔ هر عکس با حروف و اعداد لاتین نامگذاری شده باشد. مثال: (Amir-Ahmadi-1A.jpg)
  ۴- آثار با حجم کمتر از ۲ مگابایت در فرمت «JPEG» با ضلع بزرگ ۲۵۰۰ پیکسل با رزولوشن ۳۰۰ dpi ارسال شود.
  ۵- ارسال آثار از طریق ایمیل و یا کانال تلگرامی جشنواره و برای کسانی که دسترسی به اینترنت ندارند از طریق ارسال پستی سی‌دی به دبیرخانه میسر است.
  ۶- شرکت‌کنندگانی که از طریق سی‌دی فایل خود را تحویل می‌دهند، لازم است یک فایل Word با ذکر مشخصات از جمله (نام و نام خانوادگی، نام پدر، سن، کد ملی، نشانی محل سکونت، کد پستی، میزان تحصیلات، شماره تماس ثابت و همراه) بر روی سی‌دی اضافه نمایند.
  ۷- پس از مشخص شدن اسامی راه‌یافتگان به نمایشگاه از سوی دبیرخانه، فایل باکیفیت و اندازه مناسب برای چاپ، از راه یافتگان درخواست می‌گردد. این افراد می‌بایست ظرف مدت ۲ روز فایلهای مورد نظر را به دبیرخانه تحویل نمایند.
  ۸- بدیهی است تأخیر یا عدم ارسال و یا کیفیت نامناسب فایل ارسالی برای چاپ، باعث کنار گذاشته شدن عکس از جمع راه‌یافتگان خواهد بود.
  ۹- زمان ارسال آثار از تاریخ ۲۰ فروردین ۹۵ تا ساعت ۲۴ روز ۳۱ اردیبهشت ۹۵ می‌باشد.
  آدرس دبیرخانه: کرمانشاه، جوانرود، خیابان فرهنگیان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جوانرود

تزیینی

برای اطلاع از جدید‌ترین اخبار از این جشنواره به کانال تلگرام آن بپیوندید

کانال رسمی جشنواره
Telegram.me/hawraman

اولین جشنواره بزرگ کشوری عکس اورامانات

اولین جشنواره بزرگ کشوری عکس اورامانات