برای اولین‌بار در شهرستان

برگزاری بازارچه خیریه در پاوه به نفع معلولین

وبگاه خبری ده نگی بانه‌وره؛ بازارچه‌ی خیریه، ایده‌ای زیبا، انسان‌دوستانه و خداپسندانه است که در چند سال گذشته در شهرها و استان‌های کشور برگزار شده‌است. طوری است که تمام عواید و منافع بازارچه به نفع افراد نیازمند، فقراء و مساکین خواهد بود. موسسه‌ای موفق و توانایی چون «محک» (موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان) تا به حال بیش از ۶۰ بازارچه خیریه برگزار نموده و این حال نیز این بازار برای اولین‌بار در شهر پاوه برگزار می‌شود.

تزیینی

می‌خواهیم در آستانه سال نو پیام آور مهر و دوستی باشیم

بازارچهٔ خیریه پروژه‌ای است که در بسیاری از استان‌ها و کلان‌شهرها هر ساله چندین‌بار با همت خیرین و فعالان اجتماعی برگزار می‌شود که عواید آن با توجه به اهداف مجریان به نفع نیازمندان، ایتام، فقرا و بیماران میباشد.

معمولاً قالب بازارچه‌ها به این صورت است که مجموعه‌ای از غرفه‌ها از قبیل: خوراکی‌ها، غذاها، دسرها، تنقلات، صنایع دستی،گل، بادبادک و… دایر می‌شوند. غرفه‌داران کسانی هستند که با اعلام داوطلبی و انگیزهٔ شخصی بر مبنای توافق عهده‌دار مدیریت آنها می‌شوند و در پایان منافع بدست آمده از این کار خیر برای کمک به بیماران، ایتام، افراد نیازمند و کودکان بی‌بضاعت استفاده می‌گردد.

ما می‌خواهیم با حمایت و همکاری شما دست به دست هم دهیم و اولین دورهٔ این عمل نیکوکارانه را آغاز نماییم و در آستانه سال نو پیام‌آور مهر و دوستی باشیم. در همین راستا جمعی از فعالین فرهنگی شهرستان همّت کرده‌اند تا با همکاری حوزه فرهنگی شهرداری «اولین بازارچه خیریه پاوه» را برگزار کنند.

این بازارچه روز پنج‌شنبه همزمان با بعثت پیامبر مهربانی‌ها مورخ ۱۶ام اردیبهشت ۱۳۹۵ به صورت یک‌روزه در محل بلوار جانبازان برگزار می‌شود. با توجه به اینکه نوع دوستی و کمک به هم‌نوع امری ذاتی و فطریست و حمایت و خدمت‌رسانی نیز به معلولین وظیفه اجتماعی ماست در نظر داریم تا عواید این بازارچه را به معلولین (جسمی و ذهنی) شهرستان اختصاص دهیم.

مطابق با فراخوان در حال تدارک بازارچه هستیم، زمینه‌های مشارکت در بازارچه به شرح زیر است:

■ غرفه‌ها:

■ غذاها

■ غذاهای محلی
■ غذاهای ایرانی
■ غذاهای فرنگی و لقمه‌ای
■ شیرینی و دسر
■ انواع مربا و ترشی
■ نوشیدنی‌های سرد و گرم

■ گل و گیاه طبیعی

■ غرفه کودکان

■ صنایع دستی

■ غرفه سلامت: ارائه انواع خدمات از قبیل معاینه، مشاوره و چکاپ و…

■ کمک‌های نقدی

تزیینی

اولین بازارچه خیریه پاوه

اولین بازارچه خیریه پاوه

علاقمندان می‌توانند جهت اعلام و نحوه همکاری تا تاریخ ۹۵/۰۱/۲۵

با شماره‌های «۵۳۱۰-۱۲۸-۰۹۰۱» و «۵۳۶۶-۰۰۰-۰۹۳۶» و

آدرس ایمیل PavehCharity@gmail.com تماس حاصل نمایند.

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار از این بازارچه به کانال آن در برنامه پیام‌رسان تلگرام بپیوندید.

@PavehCharity