آخرین و تنها مغازه قلیان‌فروشی در شهرستان پاوه، توسط صاحب آن تعطیل شد

وبگاه خبری ده‌نگی بانه‌وره به نقل از سرویس کرمانشاه خبرگزاری کردپرس – صبح دیروز آخرین و تنها مغازه قلیان‌فروشی در شهرستان پاوه توسط صاحبش تعطیل شد.

به گزارش ده نگی بانه وره به نقل از خبرنگار کُردپرس، در آستانه ۳۱ام فروردین‌ماه که قرار است مراسم امحای قلیان در پاوه برگزار شود، یک جوان پاوه‌ای به پیشنهاد «جمعیت مردمی مبارزه با اعتیاد شهرستان پاوه (ژیانه‌وه)» اقدام به تعطیلی مغازه قلیان‌فروشی خود در سطح شهر پاوه نمود.

«وریا رستمی» صاحب تنها مغازه قلیان فروشی شهر پاوه به صورت داوطلبانه مغازه خود را تعطیل و به جمع مبارزین با اعتیاد پیوست.

رستمی صاحب این مغازه گفت: با وجود اینکه از این حرکت متحمل زیان مادی فراوانی خواهم شد، اما به دلیل مسئولیتی که در قبال سلامت جامعه دارم و به منظور جلوگیری از پرداختن جوانان به تفریحات ناسالم اقدام به تعطیلی مغازه خود گرفتم.

وی ضمن ابراز خرسندی از این اقدام خود ادامه داد: به دلیل بیکاری چنین شغلی را انتخاب کرده‌ام و ضمن تشکر از انجمن ژیانه‌وه، اتاق اصناف و فرمانداری پاوه، اضهار امیدواری کرد که بتواند شغل جدید و سالمی را دست و پا کند.

در پی اقدام این جوان پاوه‌ای، فرماندار پاوه با تقدیر از این حرکت اظهار داشته است که صاحب این قلیان‌فروشی را به صندوق کارآفرینی برای اعطای یک وام کم‌بهره برای ایجاد یک شغل جدید و مفید معرفی خواهد کرد.

همچنین مسئول اتاق اصناف پاوه هم ضمن تقدیر از این حرکت ارزنده ابراز داشت که جواز کسب جدید رایگان برای یک شغل جدید در اختیار این شهروند پاوه‌ای صادر خواهد کرد.

در جهت تحقق این اقدام، انجمن مردمی پیشگیری و مبارزه با اعتیاد شهر پاوه «ژیانه‌وه» نقش اساسی را ایفا کرده است.

در این خصوص دبیر انجمن «ژیانه‌وه» گفت: انجمن ژیانه‌وه در راستای فعالیت‌های پیشگیرانه خود همواره آموزش، فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی را از اهم فعالیت‌هایی می‌داند که برای مقابله با این پدیده خانمانسوز در پیش گرفته و علاوه بر آن در تلاش است با حمایت دستگاه‌های متولی امر، شرایط دسترسی سهل را به این مواد به مرور کاهش دهد تا تهیه و کاربرد آن چندان ساده نباشد.

«سعدی سپنجی» ضمن تقدیر از اقدام خوب وریا رستمی گفت: بدون تردید این حرکت ناشی از بینش و آگاهی وافری است که آدمی بر خلاف میل باطنی انجام می‌دهد.

گفتنی است قرار است روز ۳۱ فروردین، به همت انجمن ژیانه‌وه مراسمی در جهت امحای سیگار و قلیان در پاوه برگزار شود.

آخرین و تنها مغازه قلیان‌فروشی در شهرستان پاوه، توسط صاحب آن تعطیل شد - © عکس: ایرنا

آخرین و تنها مغازه قلیان‌فروشی در شهرستان پاوه، توسط صاحب آن تعطیل شد – © عکس: ایرنا