دفتر «یانه پاوه» حمایت قاطع خود را از سایت‌های سلام پاوه و پاوه‌پرس اعلام نمود

به گزارش وب‌سایت خبری ده‌نگی بانه‌وره در پی مهندس برهان عبدی مدیر یانه پاوه اعلام کرد: اخبار منتشرشده در سایت‌های محلی، و تهدیدات سرپرست شبکه بهداشت و درمان پاوه، مبنی بر شکایت از سایت‌های پاوه پرس و سلام پاوه، دفتر یانه پاوه  (وب‌سایت مسکن آنلاین پاوه) در راستای حمایت از رسانه‌های شهرستان، حمایت قاطع خود را از اصحاب رسانه‌های مذکور اعلام نموده و در صورت چنین رخدادی، وکیل دادگستری در جهت دفاع از این رسانه‌ها استخدام خواهد کرد. 

مهندس برهان عبدی - © عکس: سلام پاوه

مهندس برهان عبدی – © عکس: سلام پاوه

تزیینی

دفتر یانه پاوه طی انتشار مطلبی حمایت قاطع خود از این دو وب‌سایت مذکور این‌گونه عنوان کرد:

اخبار منتشرشده در سایت‌های محلی، و تهدیدات سرپرست شبکه بهداشت و درمان پاوه، مبنی بر شکایت از سایت‌های پاوه پرس و سلام پاوه، دفتر یانه پاوه در راستای حمایت از رسانه‌های شهرستان، حمایت قاطع خود را از اصحاب رسانه‌های مذکور اعلام نموده و در صورت چنین رخدادی، وکیل دادگستری در جهت دفاع از این رسانه‌ها استخدام خواهد کرد.

مشکلات و نارسایی‌های شبکه بهداشت و درمان پاوه ناشی از کم‌کاری‌های چندین دهه گذشته بوده و یکی از دغدغه‌های مهم و مطالبات مردمی است که ریشه بسیاری از این نارسایی‌ها، نه در خود مجموعه، بلکه در عدم پیگیری مدیریت شهری پاوه دارد، اما واکنش سرپرست شبکه بهداشت و درمان پاوه در نوع خود مثال‌زدنی بوده و در صورت چنین اقدامی، دفتر یانه پاوه هم در صورت صلاحدید سایت‌های پاوه پرس و سلام پاوه، وکیلی را در جهت دفاع از فضای نقد، که لازمه کنونی جامعه ماست، استخدام خواهد کرد.

پیگیری بخشی از مطالبات مردم توسط همکاران رسانه‌ای، در طول این چند سال بر کسی پوشیده نیست و سرکوب رسانه‌های مجازی در هر شرایطی، مخصوصاً در شهرستان پاوه که از داشتن مطبوعات مکتوب محروم است، جایز نمی‌باشد.

حذف منتقدین به بهانه نقد غیرسازنده و یا به بهانه‌هایی از جمله تشویش افکار و نشر اکاذیب، پاک کردن صورت مسئله بوده و به هیچ عنوان قابل توجیه نخواهد بود. بازخورد فعالیت رسانه‌ها و عملکرد مسئولین را می‌شود در افکار عمومی یافت و قضاوت را به مردم واگذار نمود.

در زمانی که دسترسی به استانداردهای پزشکی و درمانی به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی توسعه در جهان مطرح است و در حالی که انتظار از سرپرست شبکه بهداشت و درمان پاوه، پیگیری مطالبات درمانی یک منطقه محروم و عقب‌مانده است، شکایت از دو سایت محلی چگونه می‌تواند توجیه پذیر باشد. قطعاً چنین رخدادی منجر به تبعیت سایر نهادهای مدیریتی در تقابل با رسانه‌های شهرستان خواهد بود و تبعات منفی گسترده‌ای را به همراه خواهد داشت.

بدون شک رسانه‌ها در هر زمان و مکانی ملزم به رعایت اصول اخلاقی و حرفه‌ای هستند. بررسی‌های دفتر یانه پاوه هم در این مدت نشان می‌دهد، که اخبار شبکه بهداشت و درمان، چیزی غیر از بازتاب رخدادهایی از جمله فوت کودکان و اعتراضات مردم و یا حتی همکاران درمانی شان نبوده و این مسایل پیش پا افتاده نمی‌تواند دست آویزی برای محدود کردن فعالیت این رسانه‌ها باشد.

بدین وسیله دفتر یانه پاوه، حمایت قاطع خود را از رسانه‌های شهرستان اعلام نموده و در این راستا از تمام توان و ظرفیت‌ها، در جهت احقاق حق رسانه‌های بی‌پشتوانه شهرستان، استفاده خواهد نمود.