جمع‌‌آوری بیش ازهشت میلیون تومان کمک نقدی

و همراهی مؤسسه سفیران سعادت بانه‌وره برای نیازمندان، به یمن وجود پیام‌رسان تلگرام!

وبگاه خبری ده‌نگی بانه‌وره؛ چندی از خیّرین و دلسوزین شهر بانه‌وره در معیت و همراهی مؤسسه خیریه سفیران سعادت (در بانه‌وره) چندی  هفته پیش با استفاده از برنامه‌ی پیام‌رسان و شبکه‌ی اجتماعی تلگرام، همّت و تلاش بر جمع‌آوری مبالغی برای نیازمندان شهر نمودند که در مدت ۲۰ روز مبلغ ۸ میلیون تومان جمع‌آوری شد.

جمع‌‌آوری بیش ازهشت میلیون تومان کمک نقدی  و همراهی مؤسسه سفیران سعادت بانه‌وره برای نیازمندان، به یمن وجود پیام‌رسان تلگرام!

جمع‌‌آوری بیش ازهشت میلیون تومان کمک نقدی
و همراهی مؤسسه سفیران سعادت بانه‌وره برای نیازمندان، به یمن وجود پیام‌رسان تلگرام!

به‌گزارش وب‌سایت خبری دنگی بانه‌وره؛ صلاح‌الدین توحیدی (نویسنده و مترجم)، شهاب خشرو (دانشجوی رشته حقوق) و کاک اشرف عزیزی نیز (یکی از زحمت‌کشان، دلسوزان و فعالین در راه آبادانی شهر بانه‌وره)، در معیت و همراهی مؤسسه خیریه سفیران سعادت بانه‌وره در نیمه دوم فروردین‌ماه ۱۳۹۵ اقدام به جمع‌آوری مبالغ نقدی برای دو خانواده  نیازمند و مسکینِ سطح شهر می‌نمایند که به دلیل استقبال گسترده‌ی مردم در این عمل خیرخواهانه و خداپسندانه در نهایت خانواده از ۲ به بیش از ۴۰ خانوار افزایش می‌یابد و در کل مبلغ «۸ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان» در مدت ۳ هفته جمع‌آوری می‌شود…

صلاح‌الدین توحیدی، علی‌احسن عثمان‌زاده (مدیرعامل مؤسسه خیریه سفیران سعادت)، جعفر میرانی

صلاح‌الدین توحیدی، علی‌احسن عثمان‌زاده (مدیرعامل مؤسسه خیریه سفیران سعادت)، جعفر میرانی (عضو مؤسسه)

صلاح‌الدین توحیدی، شهاب خشرو و کاک علی‌اشرف عزیزی

صلاح‌الدین توحیدی، شهاب خشرو و علی‌اشرف عزیزی

صلاح‌الدین توحیدی، کاک علی‌اشرف عزیزی، علی‌احسن عثمان‌زاده (مدیر عامل مؤسسه خیریه سفیران سعادت) و جمعی از اعضای آن، وهبی یوسفی، ابراهیم محمودی‌نیا، جزاء بهزادی و ابراهیم پیکری

صلاح‌الدین توحیدی، علی‌اشرف عزیزی، علی‌احسن عثمان‌زاده (مدیر عامل سفیران سعادت)
و جمعی از اعضای آن،؛ وهبی یوسفی، ابراهیم محمودی‌نیا، جزاء بهزادی و ابراهیم پیکری

تزیینیدر ادامه گزارش کاملِ این عمل خیرخواهانه را از زبان کاک صلاح‌الدین می‌شنویم؛

تزیینی

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ

«الَّذِینَ یُنفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِی سَبِیلِ اللّهِ ثُمَّ لاَ یُتْبِعُونَ مَا أَنفَقُواُ مَنّاً وَلاَ أَذًى لَّهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلاَ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلاَ هُمْ یَحْزَنُونَ»
کسانی که دارائی خود را در راه خدا صرف می‌کنند و به دنبال آن منّتی نمی‌گذارند و آزاری نمی‌رسانند، پاداششان نزد پروردگارشان است و نه ترسی بر آنان خواهد بود و نه اندوهگین خواهند شد. (سوره البقره| آیه‌ی ۲۶۲)

خدایا سپاسگزاریم که در دستان‌مان شوق نیکوکاری را نهادی و دلمان را به نور عشق روشن ساختی و روح‌مان را آسمانی فرمودی و در وجودمان دغدغه‌ی محرومان را آشیان دادی، باشد که ماهم به شکرانه داشتن آن همه نعمات لایزال، بنده‌ای مخلص و هم‌نوعی متعهد و انسانی خدمتگزار باشیم.

در تاریخ ۱۴ام فرودین ۱۳۹۵ تصمیم گرفته شد که برای کمک به دو خانواده نیازمند از طریق برنامه پیام‌رسان «تلگرام» خبررسانی و مبلغی برای آنان گردآوری شود. در همان ساعات اولیه مبلغ پانصد هزار تومان جمع‌آوری شد و به یکی از خانواده‌های نیازمند تحویل گردید. شور و اشتیاق خیرخواهی و کمک‌های پی‌درپی مردم خیّر بانه‌وره باعث شد که این عمل خداپسندانه به مدت سه هفته ادامه یابد و مبلغ ۴٬۶۲۵٬۳۰۰ تومان از طریق خبررسانی در تلگرام و به حسابی که اعلام شده بود واریز گردید.

موسسه سفیران سعادت بانه وره پس از اطلاع از موضوع پیشنهاد نمود که ۴۰٪ مبلغ کمک‌ها را به آن افزوده و در میان نیازمندان تقسیم نماید و از آن‌جا که این پیشنهاد به نفع نیازمندان بود مورد قبول واقع گردید. در روز جمعه ۹۵/۲/۳ پس از اطلاع‌رسانی موضوع به امام جمعه محترم بانه‌وره مبلغ ۱٬۲۶۷٬۵۰۰ تومان نیز در مسجد جامع جمع‌آوری شد که مجموع کمک‌های مردمی را به مبلغ ۵٬۸۹۲٬۸۰۰ تومان رساند.

موسسه سفیران سعادت نیز ۴۰٪ این مبلغ (۲٬۳۵۷٬۲۰۰ تومان) را به کمک‌های مردمی افزود و در کل مبلغ ۸٬۲۵۰٬۰۰۰ تومان به شرح زیر میان ۴۳ خانواده نیازمند به تناسب نیاز آنها تقسیم گردید:

  • یک خانواده: ۳۵۰٬۰۰۰ تومان
  • دو خانواده: هرکدام ۳۰۰٬۰۰۰ تومان
  • ده خانواده: هرکدام ۲۵۰٬۰۰۰ تومان
  • شش خانواده: هرکدام ۲۰۰٬۰۰۰ تومان
  • بیست و چهار خانواده: هرکدام ۱۵۰۰۰۰ تومان

زحمت جمع‌آوری کمک‌ها بیشتر بر دوش آقایان علی‌اشرف عزیزی و شهاب خوشرو بود و بیشتر زحمات مربوط به مؤسسه را نیز آقای علی‌احسن عثمان‌زاده متحمل شد که از همه این عزیزان تشکر می‌شود. پروردگار پاداش خیرشان دهد.

عزیزان خیّر؛ شما ثابت نمودید که هیچگاه اجازه نخواهید داد که در همسایگی و در میان قوم و طایفه شما فرد نیازمندی از درد نیاز به خود بپیچد و شما در آرامش باشید. آفرین بر غیرت و رشادت شما. در مدت ۲۰ روز مجموعا ۶٬۳۹۲٬۸۰۰ تومان کمک اعطاء شده است که میانگین کمک‌های روزانه مبلغی حدود ۳۲۰٬۰۰۰ تومان می‌باشد.

مردم خیّر شهر بانه‌وره چنانکه مطلع هستید، این کمک‌ها شاید کفاف یک ماه و یا یک هفته خانواده‌ای نیازمند را ندهد و باید چاره‌ای دائم اندیشید و آن هم با این‌گونه جمع‌آوری و کمک‌ها میسر نمی‌گردد. از این رو «مؤسسه سفیران سعادت بانه وره» از تمام نیازمندان تقاضا دارد که خود را به مؤسسه معرفی نمایند تا برای آنها پرونده تشکیل دهد و در صورت داشتن اعتبار هرازچندگاهی مقداری از نیاز آنان را مرتفع نماید.

از مردم نیکوکار انتظار می‌رود با سعه صدر و حسن ظن با این فراخوان تعامل نموده با این موسسه همکاری نمایند. بیاییم احساس حضور خدا را به عادت تبدیل کنیم تا لحظه‌ای از یاد او غافل نشویم و برای راهیابی به خلوت حضور حضرت حق، ابتدا آغوش محبت‌آمیز خود را بر روی خلق بگشاییم و دوست داشتن مردم را از همین امروز تجربه کنیم تا آثار شگرف دوست‌داشتن خالق را به تماشا بنشینیم. چون ما معتقدیم که انسان‌ها آفریده شده‌اند تا با هم، در کنار هم و برای هم زندگی کنند. انسان‌ها آفریده شده‌اند تا همدیگر را دوست داشته باشند و به هم محبت کنند. چون بزرگی می‌فرماید: «از دو راه محبوب معبود می‌شویم اول، عمل به فرامین او و دوم، دوست داشتن خلق خدا».

أجرکم عندالله
صلاح‌الدین توحیدی
۱۳۹۵/۲/۶ هجری شمسی