مدیرکل هواشناسی کرمانشاه خبر داد:
بارش باران بهاری در روزهای پایانی هفته/کاهش دمای روزانه

وب‌سایت خبری دنگی بانه‌وره به نقل از سرویس کرمانشاه – ایرنا؛ مدیرکل هواشناسی کرمانشاه، با اشاره به ورود سامانه بارشی اما کم دامنه به جو استان در دور روز پایانی هفته، گفت: این موج باعث بارش‌های پراکنده و رگباری در اکثر نقاط استان می‌شود.

شاهرخ پارسا روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این موج از عصر پنجشنبه تا صبح شنبه علاوه بر بارندگی، سبب کاهش نسبی دمای روزانه کرمانشاه نیز خواهد شد.

وی افزود: با ورود این سامانه به جو استان طی ساعاتی از روزهای پنجشنبه و جمعه ۹ و ۱۰ اردیبهشت شرایط برای وقوع بارش توأم با وزش باد و رعد و برق در استان فراهم می‌شود.

پارسا یادآور شد: در دو روز پایانی هفته دمای روزانه تمام مناطق استان بین ۲ تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش یافته و هوا خنک‌تر می‌شود. مدیرکل هواشناسی کرمانشاه یادآور شد: احتمال بارش در روزهای پنجشنبه و جمعه برای نواحی شمالی (منطقه اورامانات) بیشتر است.

وی در ادامه دمای هوای امروز شهر کرمانشاه را بین ۱۳ تا ۲۵ درجه بالای صفر در نوسان دانست. پارسا در پایان گفت: گرم‌ترین شهر امروز و امشب استان، قصرشیرین با دمای ۳۴ درجه بالای صفر و خنک‌ترین نیز کنگاور و اسلام آبادغرب با ۹ درجه بالای صفر خواهد بود.

میانگین بارندگی‌های استان از ابتدای سال زراعی (اول مهر ۹۴) تا پایان فروردین ۹۵ به ۶۸۷ میلیمتر رسید که در مقایسه با مدت مشابه گذشته ۲۱۸ درصد و در مقایسه با دوره بلند مدت ۱۷۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

بارش باران (بانه‌وره و حومه)