مدیرکل هواشناسی استان:
بارندگی‌های امسال استان کرمانشاه طی ۳۰ سال اخیر بی‌سابقه بود

به گزارش وب‌سایت خبری ده‌نگی بانه‌وره؛ مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه معتقد است، بارش‌های امسال استان طی ۳۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است. شاهرخ پارسا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به سامانه ناپایداری که از روز پنجشنبه هفته گذشته (۹ اردیبهشت) جو استان را تحت تأثیر قرار داد، گفت: این سامانه به طور میانگین برای استان ۱۳ میلی‌متر بارندگی در پی داشت.

وی ادامه داد: بیشترین بارش این سامانه از کرندغرب به میزان ۳۵ میلی‌متر بوده و در خود شهر کرمانشاه نیز ۲۹ میلی‌متر بارندگی گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی استان کاهش دمای روزانه، وزش باد، رگبار، رعد وبرق و تگرگ را از پیامدهای این سامانه برای استان دانست.

پارسا از خروج این سامانه از جو استان خبر داد و تأکید کرد: طی امروز و فردا ناپایداری خاصی در جو استان نداریم و افزایش دمای روزانه را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه سامانه جدیدی از روز دوشنبه (۱۳ اردیبهشت) وارد استان می‌شود، تصریح کرد: این موج کم دامنه ناپایداری‌های را برای استان در پی خواهد داشت و مجدداً موجب کاهش دمای روزانه خواهد شد.

به گفته این مسئول از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۷۰۴ میلی‌متر در استان بارندگی داشته‌ایم که نسبت به سال گذشته ۱۲۳ درصد و نسبت به میانگین بلندمدت ۶۴ درصد رشد داشته است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه این میزان بارندگی را طی ۳۰ سال اخیر برای استان بی‌سابقه دانست. وی گفت: این بارش‌های خوب تا دهه آخر اردیبهشت برای استان ادامه خواهد داشت.

بارش باران (بانه‌وره و حومه)