عرفان رحمانی حافظ کل قرآن و معلول ۹۰٪ در بیمارستان امام علی کرمانشاه به‌سر می‌برد

وب‌سایت خبری دنگی بانه‌وره؛ عرفان رحمانی جوان ۳۵ ساله‌ی حافط کل قرآن کریم و با معلولیتی بیش از ۹۰٪ که چند روز پیش به به دلیل تنگس نفس و نارسایی قلبی به بیمارستان قدس پاوه منتقل شد و بعدازظهر دیروز نیز به بیمارستان امام علی کرمانشاه انتقال بافت.

عرفان رحمانی حافظ کل قرآن و معلول ۹۰٪ در بیمارستان امام علی کرمانشاه به‌سر می‌برد

عرفان رحمانی حافظ کل قرآن و معلول ۹۰٪ در بیمارستان امام علی کرمانشاه به‌سر می‌برد

به گزارش خبرنگار وب‌سایت ده‌نگی بانه‌وره عرفان جوان ۳۵ ساله‌ی بانه‌وره با معلولیتی بیش از ۹۰درصدی و حافظ کل قرآن پس از آن‌که چند روز پیش به دلیل تنگی نقس و نارسایی به بیمارستان قدس پاوه انتقال یاقت به دلیل اوضاع وی بعدازظهر دیروز به بخش قلب و عروق بیمارستان امام علی کرمانشاه منتقل شد و حال نیز در بخش مراقبت‌های ویژه‌ی قلبی (CCU) به‌سر می‌برد.

دکتر یوسف رحمانی متخصص بیمارستان امام علی در گفت‌وگوی با خبرنگار ده‌نگی بانه‌وره؛ حال و اوضاع عرفان رحمانی را نسبتاً خوب اعلام کرده‌است. دکتر عرفان نقشبندی نیز متخصص قلب بیمارستان قدس پاوه در دفعه‌ی قبلی که این بیمار به بیمارستان قدس مراجعه نموده بود بیماری ایشان را «آتاکسی فردریش (Friedreich’s ataxia)» نوعی بیماری ژنتیکی اعلام کرده‌بود. از علائم این بیماری می‌توان به از دست دادن کنترل نقص گفتاری و نارسایی‌های قلبی و عصبی و… عنوان کرد.

عرفان رحمانی متولد سال ۱۳۵۹ در روستای بانی‌لوان (از روستاهای قشلاقی طایفه تاوگوزی یا تایجوزی در بخش کلاشی شهرستان جوانرود) از پدر امامی (طایفه امامی) و مادر تایجوری (طایفه تایجوزی) می‌باشد. به دلیل مشکل ستون فقرات کم‌کم توانایی راه رفتن را از دست می‌دهد. او در ۲۵ سالگی به مدت ۲ سال کل قرآن را حفظ می‌نماید.

به‌جز عرفان، برادر او نیز محمدامین رحمانی معلول و حافظ چند جزیی از قرآن می‌باشد. او که متولد سال ۶۳ می‌باشد، در سن ۱۶ سالگی بیمار در او کم‌کم علائم را نشان می‌دهد و در سن ۲۲ سالگی توانایی راه رفتن از او سلب می‌شود و حال نیز چهاردوست‌وپا توانایی تکان خورد دارد.

عرفان رحمانی و محمدامین رحمانی، دو برادر معلول حافظ  قرآن کریم

عرفان رحمانی و محمدامین رحمانی، دو برادر معلول حافظ قرآن کریم

محمدامین رحمانی در امتحان ورودی کنکور با وجود عدم ثبت «معلولیت» در برگه ثبت‌نام او و کبود وقت (در صورت ثبت معلولیت یا وقت اضافه به ایشان اعطاء می‌شد و یا یک نفر برای کمک به ایشان نهاده می‌گشت) موفق به اخذ رتبه ۲۰۰۰ رشته علوم انسانی دانشگاه تهران می‌گردد، اما به دلیل نداشتن توانایی لازم و محدودیت‌های مالی و شخصی دانشگاه پیام نور پاوه (به جهت نزدیک بودن به محل سکونت در بانه‌وره) انتخاب می‌نماید.

محمدامین دو سال تحصیل در دانشگاه پیام نور پاوه را ادامه می‌دهد و مدرک فوق‌دیپلم خود را با گذراندن ۴ ترم و معدل ۱۷ اخذ می‌نماید، او در ادامه به دلیل نبود توانایی و محدویت‌های شخصی و مالی از ادامه تحصیل سلب نظر می‌کند.

در پایان با تشکر از عادل رحمانی و اکرام محمودی‌نیا به‌خاطر عکس و جزئیات.

حال این دو برادر معلول و حافظ قرآن کریم به هر سختی و محدودیت که باشد

توسط و به یاری مادر پیر و خواهرشان زندگی را می‌گذارنند و خود توانایی حرکت ندارند.

از تمامی مخاطبان وب‌سایت نیز تقاضای دعای خیر برای این بیمار را داریم.