پیام تبریک شهردار بانه‌وره، فیصل یوسفی به مناسبت روز معلم

فیصل یوسفی، شهردار بانه‌وره

فیصل یوسفی، شهردار بانه‌وره

بسم الله الرحمن الرحیم

چگونه می‌توان تمام لحظه‌هایی که چون سرو در مقابل دانش‌آموزان ایستادی و با شور عشقت آنان را سیراب کردی جبران کرد، جز اینکه بهترین درودها و دعاهای خیر را بدرقه راهت کنیم. رنج امروزت، اعتلای فرهنگ و اندیشه میهن فرداست و امروز خود را وقف فردای دیگران می‌سازی و با اینکار، نام خود را در ردیف نام انبیاء بر کتیبه تاریخ نقش می‌کنی.

هفته معلم، یادآور خاطره‌ی استاد شهید، معلم اندیشمند علامه مرتضی مطهری است. این روز بزرگ را به جهت بزرگی اندیشه و عظمت فکری این استاد به نام روز معلم انتخاب شده است.

معلم چراغ فروزنده سرزمین علم و فرهیختگی است و دانستن و شناختن را با گذشت و مهرآفرینی به جان‌های شیفته آموختن ارزانی می‌دارد و بر لوح جان‌ها نقش دانش و بینش حک می‌کند و با قلم تعلیم، بر دفتر سفید دل، سرمشق تربیت می‌دهد. زلال جاری در بوستان ادب و عرفان او، گل‌های شعور را بارور می‌کند. و چه زیبا گفته‌اند که به سان شمعی می‌سوزد و بشر را از تاریکی جهل و نادانی بیرون می‌آورد.

من هم این روز ارزشمند را خدمت همه کسانی که در سنگر تعلیم و تربیت زحمت می‌کشند تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و برایتان بهترین‌ها را از درگاه ایزد منان خواستارم.

فیصل یوسفی

شهردار بانه‌وره