مدیر میراث فرهنگی پاوه خبر داد:
برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی در اکوکمپ گردشگری ساتیاری

وبگاه خبری ده‌نگی بانه‌وره: مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پاوه از برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی در اکوکمپ گردشگری ساتیاری خبر داد.

برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی در اکوکمپ گردشگری روستای ساتیاری — © عکس: ایسنا

برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی در اکوکمپ گردشگری روستای ساتیاری — © عکس: ایسنا

به گزارش وب سایت خبری دنگی بانه وره، هادی شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه‌ها، اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان پاوه در نظر دارد جشنواره بازی‌های بومی-محلی به همراه پاکسازی محیط اطراف اکوکمپ ساتیاری را، امروز (۳۰ اردیبهشت) در روستای ساتیاری از توابع بخش باینگان شهرستان پاوه برگزار کند.

وی افزود: اکوکمپ ساتیار اولین اقامتگاه بومگردی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور در سطح منطقه است که در ایام تعطیلات نوروز ضمن برپایی سیاه چادر و عرضه محصولات بومی‌محلی روزانه پذیرای تورهایی از سراسر کشور بود.

این مقام مسئول در شهرستان پاوه اظهارکرد: در حال حاضر جهت دریافت تسهیلات پرونده این اکوکمپ گردشگری تکمیل و آماده پرداخت تسهیلات ویژه توسعه گردشگری است.

شریفی افزود: طرح اقامتگاه‌های بوم گردی و پذیرایی از مسافران در خانه‌های روستایی در سال جاری و توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با همکاری صندوق کارآفرینی امید آغاز شده و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری در بیش از ۱۰ روستای شهرستان پاوه به انجام برسد.

وی در پایان از همکاری خوب ادارات شهرستان پاوه از جمله مدیریت صندوق کارآفرینی امید شهرستان و اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی تقدیر کرد.