پس انتظار فراوان؛ بازار روز میوه و تره‌بار پاوه توسط جوان خلاق پاوه‌ای رسماً افتتاح شد

به گزارش وب‌سایت ده‌نگی بانه‌وره به نقل از پایگاه تحلیلی‌خبری پاوه پرس، با اهتمام جوانی تلاشگر و همراهی فرمانداری شهرستان، اتاق اصناف، صندوق کارآفرین، شورای اسلامی شهر و شهرداری پاوه اولین بازار میوه و تره بار صبح امروز درمیدان مولوی افتتاح گردید.

پس انتظار فراوان؛ بازار روز میوه و تره‌بار پاوه توسط جوانی پاوه‌ای رسماً افتتاح شد – © عکس: پاوه‌پرس

پس انتظار فراوان؛ بازار روز میوه و تره‌بار پاوه توسط جوانی پاوه‌ای رسماً افتتاح شد – © عکس: پاوه‌پرس

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، صبح امروز با حضور هوشیار عبدالله‌زاده بخشدار مرکزی، شورا و شهردار پاوه، امور صنفی، صنعت ،معدن وتجارت، صندوق کارآفرین، دامپزشکی و جمعی از شهروندان و… اولین «بازار روز میوه و تره‌بار پاوه» در میدان مولوی پاوه افتتاح و رسماً شروع به فعالیت نمود.

امید ولدبیگی بازارچه میوه و تره‌بار پاوه - © عکس: پاوه‌پرس

امید ولدبیگی مدیر بازارچه میوه و تره‌بار پاوه – © عکس: پاوه‌پرس

امید ولدبیگی که برای راه اندازی این بازارچه مدت‌ها در تلاش بود و اینک موفقیت خویش را با افتتاح بازارچه و با حضور جمعی از مسئولین و مردم جشن گرفت. بدون تردید این بازارچه رقابت سالم در عرصه توزیع میوه را در سطح شهر پاوه به وجود می‌آورد، رقابتی که برنده اصلی آن همان مردم خواهد بود.

ولدبیگی مدیر بازارچه در این راستا تأکید نمود: برای اینکه بتوان تفاوت قیمت را نظاره‌گر بود، واسطه‌ها را تعدیل نمودیم و سعی خواهیم نمود مستقیماً از مزرعه و جالیز میوه را بدون پرداخت هزینه‌های مازاد تهیه نمائیم و امیدوار هستیم بتوانیم در ادامه میوه‌ای باکیفیت و باقیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهیم.

وی در ادامه افزود: برای رفاه حال همشهریان محترم بنا را بر آن داریم تا در نوبت‌های بعدی شعبات این بازارچه را در سطح شهر پاوه در میدان شهداء، میدان بسیج و سراب هولی و… گسترش دهیم تا دیگر نیازی به ترددهای مازاد و… در این راستا وجود نداشته باشند.

امید ولدبیگی گفت: بنا را بر این داریم در صورت تمهید شرایط تلاش نمائیم تا نمایندگی این بازارچه را در شهرهای مختلف شهرستان (نوسود، نودشه، بانه وره، باینگان) توسعه نمائیم.

بازار روز میوه و تره‌بار پاوه - © عکس: پاوه‌پرس

بازار روز میوه و تره‌بار پاوه – © عکس: پاوه‌پرس

حتی می‌توان از این بازارچه به عنوان میدان‌بار استفاده نمود و میوه‌ی مغازه‌های سطح شهر و روستا را تأمین نمود و دیگر نیازی به رفتن به بارفروشی کرمانشاه احساس نشود. البته این کاری شدنی و در عین حال سهل‌الوصولی است، چرا که مردم حسابگرند و مصلحت خویش را در کاهش هزینه‌های سبد زندگی خود تشخیص و رفتار می‌نمایند.

آنچه که عینی است و همگان نیز بدان اذعان مینمایند، این خواهد بود که  راه‌اندازی بازارچه میوه و تره بار، راهبردی مهم در جهت تنظیم بازار محصولات کشاورزی و گامی در جهت ایجاد تعادل در قیمت ها و افزایش رضایتمندی مصرف کنندگان است؛ چیزی که جای خالی آن در پاوه، بیش از پیش احساس می‌شود.

بدون تردید عنایت فرماندار محترم، همراهی‌های مستمر  امور صنفی و اتاق بازرگانی شهرستان، صندوق کارآفرین، شوراء و شهرداری پاوه و راهنمایی و رانندگی در راه اندازی این بازارچه تأثیرگذار بوده  و در ادامه نیز جا دارد از اهتمام همه‌ی عزیزانی که به نوعی حامی و همراه بوده‌اند تقدیر و تشکر به عمل آورد. به هرحال این بازار در ادامه میتواند با همراهی دستگاه‌های صدرالذکر مکانی برای عرضه محصولات باغی و کشاورزی منطقه (محلی) نیز قلمداد گردد، که علاوه بر فواید موردنظر از بروز سد معبر در پیاده‌روها آن‌چنانی پاوه نیز اجتناب میگردد.

 

بازار روز میوه و تره‌بار پاوه - © عکس: پاوه‌پرس

بازار روز میوه و تره‌بار پاوه – © عکس: پاوه‌پرس

مدیر بازارچه میوه وتره بار پاوه گفت: بنا را براین داریم نا باغداران محلی بدون پرداخت هزینه ای بتوانند محصولات خویش را در این مکان بطور مستقیم عرصه نمایند ، بدیهی ست، این امر ، به نوبه ی خود صرفه ی اقتصادی برای فروشنده و نیز مصرف کننده را در پی خواهد داشت.

این حرکت جناب آقای ولدیبیگی علاوه بر اشتغالزایی موجبات خوشنودی مردم را فراهم می آورد، بیشترین هزینه سبد خانوار مربوط به اقلام خوراکی بلاخص میوه می باشد وجود چنین بازارچه ضرورت آن از سالهای قبل احساس می گردید اما هیچ کس حاضر به ریسک پذیری وسرمایه گذاری در این راستا نبوده است ، اینک خوشنود هستیم که یکی از دغدغه های مردم به نوعی در این شهر به سرانجام مطلوب رسیده است. کما اینکه استقبال مردم در دوساعت اولیه و فروش بیش از ۷۵ درصد محصولات عرضه شده مزیدی بر رضایت مندی مردم می باشد. 

شایان ذکر است این جوان خوش فکر در ادامه موفق شده است برای چندین نفر بطور مستقیم وغیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد نماید. به همین مناسبت در اینجا می طلبد مجدداً از سعی وافر کاک امید ولدبیگی تقدیر وتمجید نمود وبرای رسیدن به اهداف موردنظرش که همانا رفاه حال مشتریان ارجمند خواهد بود مزید توفیقات الهی را مسألت نمائیم.