افتتاح طرح هادی روستاهای هدف گردشگری «شمشیر» و «زردویی» در شهرستان پاوه

افتتاح طرح هادی روستاهای هدف گردشگری «شمشیر»

افتتاح طرح هادی روستاهای هدف گردشگری «شمشیر» --- © عکس: خبرگزاری مهر

افتتاح طرح هادی روستاهای هدف گردشگری «شمشیر» شهرستان پاوه — © عکس: خبرگزاری مهر

وب‌سایت خبری دنگی بانه‌وره سرویس کرمانشاه خبرگزاری مهر — طرح هادی روستای «شمشیر» در شهرستان پاوه با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افتتاح شد.

به گزارش سایت ده نگی بانه وره به نقل از خبرنگار مهر، طرح هادی روستای «شمشیر» به عنوان یکی از روستاهای هدف گردشگری در شهرستان پاوه صبح سه‌شنبه با حضور «تابش» رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افتتاح شد.

دهیار روستای شمشیر در مراسم افتتاح این طرح، گفت: روستای شمشیر از جمله روستاهای هدف گردشگری در استان کرمانشاه بوده که اجرای طرح هادی در آن از سال ۸۸ آغاز شده است.

جمال بهرام‌زاده افزود: اجرای طرح هادی در این روستا که دارای بافت بارزش نیز هست، تا کنون ۸۰۱ میلیون تومان هزینه داشته است. وی همچنین به مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی در شمشیر اشاره کرد و گفت: مقاوم سازی ۱۲۰ واحد مسکونی نیز در این روستا صورت گرفته است.

بهرام زاده توجه به روستاها و اجرای طرحهایی نظیر «طرح هادی» را موجب جلوگیری از افزایش مهاجرت از روستاها به شهر عنوان کرد.

افتتاح طرح هادی روستاهای هدف گردشگری «زردویی»

افتتاح طرح هادی روستاهای هدف گردشگری «زردویی» --- © عکس: خبرگزاری مهر

افتتاح طرح هادی روستاهای هدف گردشگری «زردویی» شهرستان پاوه — © عکس: خبرگزاری مهر

وب‌سایت خبری دنگی بانه‌وره سرویس کرمانشاه خبرگزاری مهر — طرح هادی روستای هدف گردشگری «زردویی» شهرستان پاوه در استان کرمانشاه بعدازظهر  سه‌شنبه با حضور مسئولان بنیاد مسکن کشور افتتاح شد.

به گزارش سایت ده نگی بانه وره به نقل از خبرنگار مهر، تابش رئیس بنیاد مسکن کشور ظهر سه شنبه و در ادامه سفر خود به شهرستان پاوه طرح هادی روستای زردویی در این شهرستان را نیز افتتاح کرد.

دهیار روستای زردویی در مراسم افتتاح این طرح گفت: زردویی از جمله روستاهای هدف گردشگری استان است که طرح هادی در آن اجرایی شده است.

علی‌حسین فتاحی خاطر نشان کرد: اجرای این طرح از سال ۸۷ آغاز شده بود که ۲۴۰ میلیون تومان نیز برای آن هزینه شده است. وی همچنین به اجرای طرح احیای بافت با ارزش روستایی در زردویی اشاره کرد و گفت: این طرح نیز با ۱۴۴ میلیون تومان اعتبار انجام میشود.

دهیار روستای زردویی گفت: فاز اول طرح مذکور به اتمام رسیده و فاز دوم نیز تا پایان اولین ماه تابستان تکمیل خواهد شد.

فتاحی جمعیت روستای زردویی  در شهرستان پاوه را ۱۲۰۰ نفر اعلام کرد.