وجود ۴ روستای هدف گردشگری در شهرستان پاوه / طرح هادی در ۳۰ روستا اجرا شد

وب‌سایت خبری ده‌نگی بانه‌وره (دەنگی بانەوڕێ) سرویس کرمانشاه خبرگزاری مهر — مدیر بنیاد مسکن شهرستان پاوه گفت: ۴ روستای زردویی، شمشیر، شرکان و هجیج در این شهرستان به عنوان «روستاهای هدف گردشگری» مطرح هستند.

به گزارش سایت ده نگی بانه وره به نقل از خبرنگار مهر، آرش رضایی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تهیه طرح هادی در روستای شمشیر شهرستان پاوه  سال ۸۱ انجام و از سال ۸۸ نیز عملیات اجرایی طرح هادی در این روستا آغاز شده که تا کنون ۸۰۱ میلیون تومان برای آن هزینه شده است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان پاوه از پیشرفت ۸۰ درصدی اجرای طرح خبر داد و گفت: با توجه به وسعت روستا این طرح در آینده تکمیل خواهد شد. رضایی افزود: روستای شمشیر ۵۸۷ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۲۹۰۰ نفر را در خود جای داده است.

وی از اجرای طرح هادی در ۷۹ درصد روستاهای شهرستان پاوه خبر داد و گفت: از این نظر نسبت به شاخص استانی و کشوری ۴۰ درصد جلوتر هستیم.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان پاوه تعداد روستاهای این شهرستان را ۴۳ روستا عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۴۰ روستا بالای ۲۰ خانوار و ۳ روستا نیز زیر ۲۰ خانوار هستند.

رضایی گفت: نسبت به تهیه طرح هادی در همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان پاوه اقدام و در ۳۰ روستا نیز طرح هادی اجرا شده است.

وی یادآور شد: در شهرستان پاوه ۴ روستای هدف گردشگری شامل روستای زردویی، شرکان، هجیج و شمشیر نیز وجود دارد.

رضایی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح هادی روستای شمشیر را ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان برآورد کرد و گفت: در طول سال ۲ میلیارد تومان برای اجرای طرحهای هادی مورد نیاز است که امسال ۵۸۰ میلیون تومان برای شهرستان جذب شده است.