آزمون سراسری کنکور

آزمون سراسری کنکور

به گزارش وب‌سایت خبری دنگی بانه‌وره؛ مهرداد احمدزاده نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه رازی کرمانشاه از رقابت حدود ۳۵ هزار داوطلب کرمانشاهی در کنکور سراسری امسال خبر داد.

 

به گزارش ده نگی بانه وره دکتر مهرداد احمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس علمی آموزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: در آزمون سراسری کنکور سال جاری مجموعاً ۳۴ هزار و ۵۸۳ داوطلب در سطح استان کرمانشاه برای راه یافتن به دانشگاه‌های ملی کشور با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۹ هزار و ۹۱۸ نفر معادل ۵۸ درصد داوطلبان زن و ۱۴ هزار و ۶۶۵ نفر معادل ۴۲ درصد دیگر مرد هستند.

احمدزاده با اشاره به اینکه تعداد داوطلبان کرمانشاهی سال گذشته کنکور سراسری ۳۴ هزار و ۸۹۸ نفر بود، خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبان استان نسبت به سال قبل تفاوت چندانی نکرده است.

این مقام مسئول در دانشگاه رازی با اشاره به تعداد داوطلبان شهرستانهای مختلف این استان گفت: تعداد داوطلبان کنکور سراسری در شهرستان اسلام آبادغرب ۳۰۴۰نفر، در پاوه ۱۴۰۳ نفر، در ثلاث باباجانی ۴۱۹نفر، در جوانرود ۱۸۹۶نفر، در دالاهو ۳۰۹ نفر، در روانسر ۶۲۳ نفر، در سرپل ذهاب ۱۶۸۲ نفر، در سنقر ۱۳۷۳ نفر، در صحنه ۱۱۳۴نفر، در قصرشیرین ۲۹۲نفر، در کنگاور ۱۲۴۲نفر، در گیلانغرب ۸۰۹ نفر و در هرسین ۱۱۹۶ نفر است.

۳۰۴۰ نفر: اسلام‌آباد غرب
۱۸۹۶ نفر: جوانرود
۱۶۸۲ نفر: سرپل ذهاب
۱۴۰۳ نفر: پاوه
۱۳۷۳ نفر: سنقر
۱۲۴۲ نفر: کنگاور
۱۱۹۶ نفر: هرسین
۱۱۳۴ نفر: صحنه
۸۰۹ نفر: گیلانغرب
۶۲۳ نفر: روانسر
۴۱۹ نفر: ثلاث باباجانی
۳۰۹ نفر: دالاهو
۲۹۲ نفر: قصر شیرین

وی همچنین تعداد داوطلبان کنکور سراسری ۹۵ در شهرستان کرمانشاه را ۱۹ هزار و ۱۶۵ نفر عنوان کرد و افزود: این تعداد داوطلب در چهار حوزه اصلی شهر کرمانشاه شامل دانشگاه رازی، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور و آموزش و پرورش با یدکدیگر به رقابت می‌پردازند.

این مقام مسئول یادآور شد: داوطلبان می‌توانند برای دریافت کارت ورود به جلسه خود از ۲۰ تیر به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

احمدزاده خاطرنشان کرد: آزمون‌ها به صورت همزان با سراسر کشور طی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری ۲۴ و ۲۵ خرداد ماه برگزار خواهد شد.