جنگل‌ها و مراتع روستای لاران طعمه حریق شد

وب‌گیاه خبری دنگی بانه‌وره: جنگل‌ها و مراتع منطقه لاران شهرستان پاوه عصر دیروز طعمه حریق شد و این آتش‌سوزی پس از چندین ساعت توسط نیروهای مردمی مهار گردید.

به گزارش ده‌نگی بانه‌وره به نقل از هزارماسوله، جنگل‌ها و مراتع منطقه لاران بخش باینگان پاوه در چند کیلومتری شهر بانه‌وره عصر دیروز طعمه حریق شد و این آتش‌سوزی پس از چندین ساعت توسط نیروهای مردمی مهار گردید.

هر ساله مراتع و جنگل های زیادی از شهرستان پاوه به دلایل مختلف طعمه حریق می‌شود که این آتش‌سوزی‌ها با توجه به توپوگرافی خاص خود، در مناطق صعب‌العبور انجام می‌شود که برای مقابله با آن نیازمند واکنش سریع خواهد بود.

در چند روز گذشته مراتع و جنگل های زیادی از شهرستان پاوه طعمه حریق شد که با کمک جوانان این آتش مهار گردید.

رئیس اداره منابع طبیعی در خصوص آتش گرفتن مراتع و جنگل های روستای لاران در گفتگویی با خبرنگار ما اظهار داشت: عصر دیروز پس از آنکه بخشی از مراتع تفرجگاه بیدمیری طعمه حریق گردید، مراتع و جنگل‌های روستای لاران از توابع بخش باینگان نیز در آتش سوخت.

یادگار غالبی افزود: آتش منطقه سردره پاوه بلافاصله مهار گردید و مراتع منطقه لاران رو به افزایش گذاشت.

وی ادامه داد: نیروهای این سازمان نیز پس از اطلاع از آتش گرفتن مراتع منطقه لاران، بلافاصله به این منطقه اعزام شدند.

عرفان رشیدی از دوستداران محیط زیست که هر لحظه آمادگی لازمی را در مهار آتش در هر نقطه از استان دارد نیز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در آتش سوزی مراتع روستای لاران، بیش از ۵ الی ۶ هکتار از این مراتع و جنگل‌ها طعمه حریق گردید.

وی با بیان اینکه نیروهای اداره منابع طبیعی در اطفاء حریق این منطقه نقش بسزایی را ایفا کردند افزود: یک تیم ۸ نفره نیروی مردمی نیز در اطفاء حریق به این منطقه اعزام شد که پس از ۴ ساعت تلاش این نیروها، نهایتا آتش مهار گردید.

وی گفت: ما آمادگی خود را برای خاموش کردن حریق در مراتع و جنگل های پاوه و حتی استان کرمانشاه اعلام می‌کنیم و در صورتی که در هر نقطه‌ای از استان حریقی به وقوع پیوسته باشد در آن مکان حضور می یابیم.

وی افزود: اکنون نیز که مراتع شهرستان گیلانغرب طعمه حریق شده است، تا صبح فردا، همراه با یک گروه اطفاء حریق به آن منطقه خواهیم رفت.

وی در پایان گفت: در صورتی که مردم و دوستداران به طبیعت نیز در این زمینه ما را همراهی کنند می توانند با شماره ۰۹۱۸۶۸۱۸۴۷۴ تماس حاصل فرمایند.