در نامه ای از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی
مراتب ثبت «مراسم عید قربان شهر بانه‌وره» به استاندار کرمانشاه ابلاغ شد

در نامه‌ای از سوی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، مراتب ثبت «مراسم عید قربان شهر بانه‌وره» به استاندار کرمانشاه ابلاغ شد.

به گزارش دنگی بانه‌وره به نقل از خبرگزاری میراث آریا، در نامه علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه آمده است:

«در اجرای ماده ”۱“ از قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری مصوب سال ۱۳۸۲ و مواد ”۱۱ و ۱۲“ از قانون الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی حفظ میراث‌فرهنگی ناملموس مصوب سال ۱۳۸۴ و مواد ”۲ و ۳“ آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور مصوب ۱۳۸۷/۱۱/۶ هیئت محترم وزیران و با رعایت مقررات آیین‌نامه اجرایی مذکور، میراث‌فرهنگی ناملموس با عنوان ”مراسم عید قربان شهر بانه‌وره “ به‌شماره ۱۴۷۸، در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸، در فهرست آثار ملی میراث فرهنگی ناملموس کشور به ‌ثبت رسیده است. هرگونه اقدام که موجب حفظ و احیای این میراث گردد مورد تأکید است.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب برای اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع نمایند.»

مراسم عید قربان شهر بانه‌وره

مراسم عید قربان شهر بانه‌وره